Dobro dosli!
Ulogujte se ili registrujte svoj nalog :)
DRAGI CLANOVI NAKON 10 GODINA RADA FORUM CE BITI UGASEN DO KRAJA 2015 GOD. OTVARANJE NOVOG FORUMA BICE NAJAVLJENO NA FB STRANICI https://www.facebook.com/Alex.astrology

Niste konektovani. Konektujte se i registrujte se

» Kafica.... » zenski kutak » Žene se sve više boje braka

Žene se sve više boje braka

Pogledaj prethodnu temu Pogledaj sledeću temu Ići dole  Poruka [Strana 1 od 1]

1default Žene se sve više boje braka taj 20/8/2009, 23:20

wexa

aspektastro tim
aspektastro tim
--------------------------------------------------------------------------------

Nisu samo muškarci ti koji se boje obaveza i ulaska u bračne vode. Brojke pokazuju da sve više modernih žena strahuje od braka i gubitka slobode, a razloga ima više.

Dok broj neudanih i slobodnih žena raste, raste i broj onih koje sve više problema imaju kada su u pitanju bračne obaveze.

Svet im je za petama, tu su i očekivanja okoline, a sve ih više odabire bojkot braka ili odlaganje.

U zadnjih 20 godina ponavlja se obrazac problema u vezama. Strah od obaveza i vezivanja odnosi se na nedostatak samopouzdanja kada se radi o održavanju veza na duge staze.

Ironija leži u tome da osobe koje se boje veze zapravo žele vezu i čeznu za ostvarivanjem ljubavnog odnosa i povezanosti s dugom osobom. I što je njihova želja za pronalaskom partnera i zaljubljivanjem veća, to su oni preplašeniji i zbunjeniji.

Kada pričamo o strahu od obaveza, ne znači da te osobe ne žele ljubav, one se samo boje pogrešaka i razočarenja.

Tu je i strah da će se vezati za neprikladnu osobu s kojom iz određenih razloga neće biti sretni u vezi, i od same pomisli i bojazni sklone su se automatski povući i pobeći od možda stabilne veze.

Uostalom, mnogo je razloga zašto se žene, a i muškarci boje obaveza.

Razlozi mogu biti traume iz detinjstva zbog kojih je osoba emocionalno nestabilna, u pitanju može biti bolan prekid neke veze u prošlosti, neugodna iskustva bližih prijatelja prilikom razvoda braka, previše obaveza na poslu i česta putovanja koja mogu loše uticati na vezu, to može biti strah od odbijanja, loša iskustva iz braka roditelja...

Žene s ovakvim traumama i lošim iskustvima jednostavno se povlače čim netko pokaže interes i pokuša im se približiti.

Zaljubljivanje u partnera koji nije sposoban da se obavže i kontinuirano biranje neodgovarajućih partnera je obrazac koji žene često ponavljaju, bežeći na taj način od ličnog straha za vezivanjem i privrženošću.

Nekada je jednostavnije i lakše krivicu svaliti na muškarca ili na neke druge faktore nego sagledati i priznati lične motive i strahove.

2default Re: Žene se sve više boje braka taj 20/8/2009, 23:32

lejla

moderator
moderator
:motocanaglia_p

3default Re: Žene se sve više boje braka taj 21/8/2009, 02:03

Gisele

V.I.P clan
V.I.P clan
Evo je jedna od tih zena! Razz

4default Re: Žene se sve više boje braka taj 21/8/2009, 20:42

wexa

aspektastro tim
aspektastro tim
STO BREEE

5default Re: Žene se sve više boje braka taj 21/8/2009, 23:44

Gisele

V.I.P clan
V.I.P clan
Plasim se da ce brak ubiti ljubav Embarassed

6default Re: Žene se sve više boje braka taj 22/8/2009, 00:13

Dasein

V.I.P clan
V.I.P clan
Mislim da to nije pravi razlog sto zene bjeze od braka. Uvijek smo se i jedni i drugi toga bojali, nsigurnosti u ljudima su uvijek postojale. Razlika je u tome sto nekad muskarci nisu imali osjecaj da ovise o zenama, dok zene jesu imale osjecaj da moraju u brak ako oce prezivjet. Danas, kad je sve vise zena obrazovano i moze radit sama sebe uzdrzavat, moze si i priustit da bijezi od braka. Vjerujem da bi mnoge i prije bjezale, ali nisu mogle.

7default Re: Žene se sve više boje braka taj 22/8/2009, 02:02

Gisele

V.I.P clan
V.I.P clan
Kod mene to nije slucaj, ali jedan od bitnijih razloga za vecinu onih koje beze je verovatno upravo taj. Negde sam odavno procitala da su i muskarci i zene danas evoluirali po pitanju braka: zene su videle da mogu bez muza ( i da im je cak i bolje, lakse) dok su muskarci videli da bez zene ne mogu.

8default Re: Žene se sve više boje braka taj 22/8/2009, 12:38

lejla

moderator
moderator
Bubac ::Mislim da to nije pravi razlog sto zene bjeze od braka. Uvijek smo se i jedni i drugi toga bojali, nsigurnosti u ljudima su uvijek postojale. Razlika je u tome sto nekad muskarci nisu imali osjecaj da ovise o zenama, dok zene jesu imale osjecaj da moraju u brak ako oce prezivjet. Danas, kad je sve vise zena obrazovano i moze radit sama sebe uzdrzavat, moze si i priustit da bijezi od braka. Vjerujem da bi mnoge i prije bjezale, ali nisu mogle.

U potpunosti se slazem sa tvojom konstatacijom,nekada su zene bile primorane da trpe maltretiranje i nasilje ubraku od strane muzeva,jer nisu radile,a muskarci su sebi davali za pravo da se ponasaju prema zeni kao prema posedu jer su znali da zene od njih materijalno zavise,pouceni tim iskustvom,gledajuci zivot svojih baka i roditelja,pa jos ako i sam dozivis takva iskustva nije ni cuda sto se mnogi plase i beze od braka,sto netvrdim da je dobro,jer zivot bez porodice nevredi nista,lepo je videti ljude u dugom i sretnom braku no toga je sve manje i tu najvise trpe deca,jer kako vaspitati decu da budu moralne i stabilne licnost,ako gledaju i trpe nasilje u svojoj porodici,ili nedaj boze budu odbacena i kakav stav ce takva deca imati prema braku
,no u svakom slucaju nisam protiv braka.

9default Re: Žene se sve više boje braka taj 22/8/2009, 14:11

wexa

aspektastro tim
aspektastro tim
ja sam mlada d abi tvrdila ko je ovde 100 % u pravu mada verujte tesko je naci NORMALNOG MUSKARCA kome izlazak drustvo ili pak nesto trece nioje bitnije jos ako je porocan

10default Re: Žene se sve više boje braka taj 22/8/2009, 16:41

lejla

moderator
moderator
bjgirl ::ja sam mlada d abi tvrdila ko je ovde 100 % u pravu mada verujte tesko je naci NORMALNOG MUSKARCA kome izlazak drustvo ili pak nesto trece nioje bitnije jos ako je porocan

Drago moje dete nisam te valjda preplasila ovim mojim komentarom,nije mi to bila namera,ja sam tu opisala surovu stvarnost danasnjice,zasto se mladi tesko odlucuju za brak,no nemora uvek da bude sve crno ima i dobrih muskaraca,kao sto ima i losih zena itekako losih,nemoralnih i neodgovornih ,kako oceva tako i majki,mozda je ovo tema za psihologa.Zato drage moje devojcice, koje se plasite braka,glavu gore budite pametne ,dostojanstvene, nadjite decke i udajte se.

11default Re: Žene se sve više boje braka taj 22/8/2009, 21:27

Dasein

V.I.P clan
V.I.P clan
Gisele ::Kod mene to nije slucaj, ali jedan od bitnijih razloga za vecinu onih koje beze je verovatno upravo taj. Negde sam odavno procitala da su i muskarci i zene danas evoluirali po pitanju braka: zene su videle da mogu bez muza ( i da im je cak i bolje, lakse) dok su muskarci videli da bez zene ne mogu.

Hmm, ma nisi me shvatila u potpunosti. Koji god razlog bio, kod tebe i kod drugih zena, on stoji. No, da si zivjela prije 100 godina vjerojatno bi isti taj strah postojao kod tebe, mozda ne toliko izrazen jer su tada zene i odgajane tako da budu ponizne, ali opet tada si ne bi mogla priusiti da zbog tog straha i ne udes u brak, bila bi sramota za tvoju obitelj. Danas mozes birat i ako se bojis braka, niko te ne tjera na njega, ni sila prilike, odnosno prezivljavanje, ni drustvo, barem ne u onoj mjeri ko prije.

sorinada ::

U potpunosti se slazem sa tvojom konstatacijom,nekada su zene bile primorane da trpe maltretiranje i nasilje ubraku od strane muzeva,jer nisu radile,a muskarci su sebi davali za pravo da se ponasaju prema zeni kao prema posedu jer su znali da zene od njih materijalno zavise,pouceni tim iskustvom,gledajuci zivot svojih baka i roditelja,pa jos ako i sam dozivis takva iskustva nije ni cuda sto se mnogi plase i beze od braka,sto netvrdim da je dobro,jer zivot bez porodice nevredi nista,lepo je videti ljude u dugom i sretnom braku no toga je sve manje i tu najvise trpe deca,jer kako vaspitati decu da budu moralne i stabilne licnost,ako gledaju i trpe nasilje u svojoj porodici,ili nedaj boze budu odbacena i kakav stav ce takva deca imati prema braku
,no u svakom slucaju nisam protiv braka.

Pa u jednom razdoblju su zene cini mi se i bile u posjedu muskaraca, pa cak i djeca. Zanimljivo je da je brak nastao kao ekonomska institucija, u pocetku su ih sklapale obitelji. Brak iz romantike i ljubavi poceo se prakticirat tek kasnije i od onda je i poceo opadati njegov broj i rasti razvodi. A to se jos povecalo onda naravno sa emancipacijom zena i svime sto ona donosi, od financijske samostalnosti, preko obrazovanja do vece samosvijesti i td.

Moje misljenje je da se prevelika galama dize kod razvoda. Nije toliko problem ako ne udes u brak, tad ce te ili zalit jer nisi nikoga nasao ili cjenit sto si samostalan, ali ako se rastavis onda si ne znam sta. Ne vidim zasto bi itko trpio suzivot s nekime tko mu ne odgovara, a svi znamo da ponekat trebaju godine da nekoga upoznamo, a ponekad se i ljudi promijene. Mislim da bi se puno manje ljudi bojalo samog braka kad bi razvod bila normalna stvar, a i djeca bi ga pod normalno prihvacala kad bi i drustvo tako gledalo. Po meni, za djecu nema nista gore nego los brak, pa cak ni rastava, ako je ljuski izvedena.

12default Re: Žene se sve više boje braka taj 22/8/2009, 22:08

lejla

moderator
moderator
Slazem sa tvojim stavovima i razmisljanju da nije dobro da deca odrastaju u losem braku,niti da treba trpeti maltretiranja ponizavanja ,bili sa koje strane,no nazalost nase drustvo je takvo kako je,zato nam je i sudstvo i zakonodavstvo maltene na nivou od pre sto godina.Osobe koje su izlozene fizickom i psihickom maltretiranju nemaju gotovo nikakvu pravnu zastitu od strane ovih institucija,zato smo tu i gde jesmo, jer neko ko odraste u takvoj sredini,normalno je da ima strah od braka i verovatno se zato tako tesko i odlucuju za brak .

13default Re: Žene se sve više boje braka taj 22/8/2009, 22:10

wexa

aspektastro tim
aspektastro tim
moji su ceo zivot u ok braku zajedno su dugo dugo al ja verujem da su to bila neka srecnija vremena sad se sve svodi na to ko ce koga da zavrne f^

14default Re: Žene se sve više boje braka taj 23/8/2009, 01:54

Dasein

V.I.P clan
V.I.P clan
sorinada ::no nazalost nase drustvo je takvo kako je,zato nam je i sudstvo i zakonodavstvo maltene na nivou od pre sto godina.Osobe koje su izlozene fizickom i psihickom maltretiranju nemaju gotovo nikakvu pravnu zastitu od strane ovih institucija,zato smo tu i gde jesmo,

S ovim se slazem u potpunosti.

sorinada ::...jer neko ko odraste u takvoj sredini,normalno je da ima strah od braka i verovatno se zato tako tesko i odlucuju za brak .

A s ovim se bas i ne slazem, ako pricamo o losem braku u smislu zlostavljanja. Obicno djeca slijede primjer roditelja, a znamo i da djeca zlostavljaca precesto sami postaju zlostavljaci, a takvima institucija braka odgovara jer im zrtva ne moze lako pobijec. To recimo znam iz iskustva. Vjerujem da ce veci strah od braka postojat ako brak nije kvlitetan u smislu da se roditelji prestanu slagat s godinama, da se svadaju, no zlostavljanje je ipak vec patoloski oblik koji ostavlja puno teze poljedice od straha od braka.

bjgirl ::moji su ceo zivot u ok braku zajedno su dugo dugo al ja verujem da su to bila neka srecnija vremena sad se sve svodi na to ko ce koga da zavrne f^

S ovime se nikako ne slazem. Ne mozes po svojima gledat kakvo je vrijeme prije bilo. Tad bi ja mogla rec da je bilo grozno vrijeme prije, jer moji su nekad imali jako los odnos, a sada se recimo popravio. A nije ni da se danas ne moze nac sretan brak, cak mozda medu brakovima, iako ih je manji broj, ima vise kvalitetnijih nego prije jer si mozemo danas dulje priustit da cekamo i da biramo, ali to je samo mozda :)

15default Re: Žene se sve više boje braka taj 23/8/2009, 09:10

lejla

moderator
moderator
A s ovim se bas i ne slazem, ako pricamo o losem braku u smislu zlostavljanja. Obicno djeca slijede primjer roditelja, a znamo i da djeca zlostavljaca precesto sami postaju zlostavljaci, a takvima institucija braka odgovara jer im zrtva ne moze lako pobijec. To recimo znam iz iskustva.

Sa ovom konstatacijom se bas neslazem u potpunosti,ima tu donekle istine,ali ne mora da bude bas uvek tako,ne moraju deca zlostavljaca bas uvek da slede primer roditelja,jer ima slucajeva gde su deca odrasla u takvim sredinama,ali su zato danas uzorni i dobri roditelji svojoj deci,no to sve zavisi od osobe do osobe,sto ne tvrdim da nema takvih slucajeva koji slede put roditelja zlostavljaca,ali su to kao sto sama kazes patoloski slucajevi.

Sponsored content

Pogledaj prethodnu temu Pogledaj sledeću temu Nazad na vrh  Poruka [Strana 1 od 1]

Dozvole ovog foruma:
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu

•  

Free forum | © PunBB | Besplatan Forum međusobnog pomaganja | Signalizirajte zloupotrebu | Posedujte besplatan blog