Dobro dosli!
Ulogujte se ili registrujte svoj nalog :)
DRAGI CLANOVI NAKON 10 GODINA RADA FORUM CE BITI UGASEN DO KRAJA 2015 GOD. OTVARANJE NOVOG FORUMA BICE NAJAVLJENO NA FB STRANICI https://www.facebook.com/Alex.astrology

Niste konektovani. Konektujte se i registrujte se

» EZOTERIJA » Spiritualizam » ~magija~ » Predrag Radović-TEXT

Predrag Radović-TEXT

Pogledaj prethodnu temu Pogledaj sledeću temu Ići dole  Poruka [Strana 1 od 1]

1default Predrag Radović-TEXT taj 28/9/2008, 01:02

lavica

aspektastro tim
aspektastro tim
Predrag Radović
ALHEMIJA ČETIRI ELEMENTA

Astrologija je stara koliko i čovek. Haldejski astrolozi i proroci su nam prvi ostavili izvore o iskonskoj vezi između čoveka i kosmosa, dok su se u starom Egiptu astrologijom bavili vrhovni sveštenici, takozvani "Žreci". Sfinga sa glavom čoveka (Vodolija), telom bika, krilima orla (stari simbol za Škorpiona) i nogama lava stoji između piramida kao živo svedočanstvo o velikom astrološkom znanju koje su posedovali Egipćani.

Grčka mitologija je sve znala o Uranu, Neptunu (Posejdonu) i Plutonu (Hadu), koji su otkriveni tek u poslednjih dvesta pedeset godina. Astrologija je bila prisutna u svim dvorovima od vavilonskog, rimskog, pa preko Francuske, Engleske, Španije i Italije… Njome su se bavili veliki umovi, naučnici i astronomi poput Keplera i Njutna. Najveći psihijatar i psihoanalitičar svih vremena, Karl Gustav Jung, bavio se astrologijom i alhemijom, uspešno lečeći svoje pacijente.

Astrologija je egzaktna nauka, mada nema metodologiju kao prirodne nauke, matematika i fizika. Uticaj planeta i zvezda na čoveka su astralni, pa je samim tim to okultna nauka. Trenutak čovekovog rođenja nije slučajan, jer da je tako, iz horoskopa ne bismo mogli videti ni genetsko nasleđe, kao ni opis majke, oca, brata, sestre, babe, dede, izgled njihove kuće, a često i lik pradede i prababe. Horoskop je i slika starosti ljudske duše koja, putujući iz života u život, prolazi kroz razne civilizacije; asirsku, vavilonsku, staroegipatsku, grčku, rimsku… A često u horoskopu vidimo i život u doba Maja i Inka, na Tibetu ili Indiji, u turskom haremu ili na Divljem zapadu, u vreme rata Severa i Juga. U jednoj inkarnaciji čovek može biti avanturista i pustolov u Italiji, u drugoj konkvistador u Španiji, slikar u Parizu na Monmartru u 19. veku, rudar u okolini Birmingema ili komunista u Rusiji za vreme Staljina.

Genetika i karma su međusobno povezane, pa je krvna osveta i nasleđeno prokletstvo često slika i prilika naših zlodela iz prošlog života. Plemenitost i nesebično davanje koje smo nasledili od predaka su uvek znak dobre karme, o čemu uvek govori Saturn u lošim aspektima sa Suncem, Mesecom, Marsom i Plutonom.

Alhemija, baš kao i astrologija, ima četiri elementa: vatru, zemlju, vazduh i vodu. Planeta Zemlja ima svoje čuvare, a to su Salamanderi - duhovi vatre, Gnomi - duhovi zemlje, Silfe - duhovi vazduha i Undine - duhovi vode. Oni čuvaju našu planetu od drugih zlih uticaja. Srednjevekovni alhemičari i astrolozi poput Paracelzijusa su poznavali sve tajne astrologije i alhemije, a danas i laici znaju za osnovnu podelu u astrologiji na vatrene, zemljane, vazdušne i vodene znake.

Iz horoskopa možemo jasno videti da li se neko nalazi pod uticajem crne magije, kao i da li ga neki svetac štiti. Ovakva znanja se prenose samo onim pravim posvećenicima astrologije koji će kroz rad pomagati svojim klijentima, ne bogateći se na tuđoj nesreći. Sa onom čuvenom rečenicom "Na vas i vašu porodicu je bačena crna magija, ja vam jedino mogu pomoći", kod nas je manipulisano više od deset godina. Oni koji su zaista imali moć isceljenja, poput Džune Davitašvili, radili su sa najviše tri do četiri klijenta godišnje, dok su kod drugih, lažnih vidovnjaka i proroka redovi bili kao ispred ambasada. Pravi astrolog iz horoskopa mora videti da li se neko nalazi pod uticajem crne magije, a aspekti će odrediti ko je to radio i na koji način.

Tako, na primer, Mesec u Biku u opoziciji sa Neptunom govori o magiji koja je urađena preko crne kafe. Mars u kvadratu ili opoziciji sa Plutonom je naglašen kod afričkih vudu vračeva, a na našim prostorima njihovu moć predstavlja igla nabodena u nečiju sliku. Isti aspekt može dati osobu koja se bavi ovakvom vrstom magije kao i žrtvu crne magije, što znači da će drugi elementi u horoskopu odrediti da li je u pitanju dželat ili žrtva.

Saturn u Škorpionu u četvrtom polju predstavlja zemlju sa groblja koju je neko neprimetno uneo u vaš stan. U slučaju da se Saturn u Škorpionu nalazi u konjunkciji sa Mesecom u Vagi, saksija sa cvećem predstavlja taj opasni predmet koji vam je neko poklonio. Ukoliko ono vene, možete biti sigurni kakva zemlja se nalazi u saksiji kojoj, svakako nije mesto u vašem stanu.
Možda će sve ovo nekome zvučati isuviše morbidno i neverovatno, ali tokom 17 godina astrološke prakse sreo sam toliko ljudi koji su bili pod uticajem crne magije da sam, polako ali sigurno, astrološki dešifrovao sve ove simbole. Moram napomenuti još nešto. Ukoliko u genezi nema nasleđenog prokletstva, na takvu osobu je vrlo teško delovati putem crne magije, pa se često sve ono što neko po zlu radi vraća njemu kao bumerang. Ovo bi mogli nazvati "fenomenom ogledala". Međutim, tamo gde postoji loša karma, kao i genetsko prokletstvo po očevoj ili majčinoj liniji, magija je prohodna i može delovati.

U slučaju da naletite na osobu za koju slutite da se bavi crnom magijom - čuvajte je se, jer u slučaju da ima marsa na vašem ascendentu (podznaku), to što ona radi vas može stajati života. Ovo je, takođe, aspekt atentatora i njegove žrtve, jer atentator (ili ubica), po pravilu, ima Mars na ascendentu žrtve. Ubistvo može biti fizičko ili duhovno, međutim, ukoliko imate veliku zaštitu, ta osoba na vas ne može magijski uticati. Tako, na primer, ukoliko imate Sunce u konjunkciji sa Uranom, a obe planete se nalaze u trigonu sa Jupiterom u osmom polju, niko vam ne može uraditi crnu magiju, a sve što pokuša vratiće mu se petostruko.

Najpodložniji crnoj magiji su osobe koje imaju Mesec u konjunkciji sa Saturnom u prvom ili osmom polju. Ništa manje nisu opasni ni kvadrat i opozicija između Meseca i Saturna. Podložnost crnoj magiji daje i Mesec u kvadratu ili opoziciji sa Plutonom, a najopasniji je položaj Meseca u Strelcu, kao i Mesec položen u osmom ili dvanaestom polju.

Iz horoskopa isto tako možemo videti i svece koji nas štite. Tako na primer, Jupiter u Ribama u trigonu ili sekstilu sa Neptunom, kao i Jupiter u Ribama u trigonu sa Uranom u Raku, predstavljaju svetog Nikolu kao zaštitnika, a ovaj veliki svetac se najčešće poštuje kao porodična slava. Sveti Nikola je zaštitnik moreplovaca, ribara i putnika, o čemu znak Riba, koji vlada morima i okeanima, i govori. Jupiter uvek predstavlja svece, naročito ukoliko se nalazi u dvanaestom polju (koje predstvalja slave) i u trigonu ili sekstilu sa Neptunom ili Uranom.
Blagoslov sveca je jači od prokletstva, ali samo pod uslovom da čovek veruje. Svaka planetarna konstelacija predstavlja po nekog sveca. Ovakva znanja se prenose sa učitelja na učenika, a privilegiju mogu imati samo istinski posvećenici astrologije koji pomažu ljudima, ne stičući materijalno blago na tuđoj nesreći. Danas se svako predstavlja kao astrolog, loveći u mutnom i svodeći božansku nauku na nivo buvlje pijace.

Na kraju ću još jednom napomenuti da su karmička astrologija i astrogenetika kosmički isprepletane. Na primer, Saturn u Strelcu u prvom polju, u kvadratu sa Mesecom u Ribama u trećem polju, govori ne samo o Krstaškim ratovima i stradanju tokom njih, već i o dedi sa majčine strane koji je živeo u inostranstvu, bio vedrog duha i omiljen u svakom društvu, čoveku koji je već u srednjim godinama bio pogrbljen (simbolika Saturna), oboleo od išijasa, a u starosti umro od teške plućne bolesti. Primera ima mnogo…
ASTROLOGUS

2default Re: Predrag Radović-TEXT taj 3/11/2008, 01:38

Rule

STAR clan
STAR clan
lavice,veoma zanimljiv text,eto,ja saznala da nekome nije uspelo ono sto je magijom pokusao da mi namesti,ustvari, nije mu se posrecilo,verovatno iz razloga moje natalne ...hm,hm...vrlo dobro..inace u natalnoj nemam karmickih dugova.

3default Re: Predrag Radović-TEXT taj 6/6/2010, 00:40

Mima

clan
clan
Meni je jedna prijateljica, koja se amaterski bavi horoskopom, rekla da imam neko prokletstvo u genetskom kodu, da sam kao lepak za crnu magiju i da mi neko stalno na taj nacin "radi o glavi'. Ne mogu ni da vam opisem koliko me uplasila, posebno sto nemam nikakvih dodirnih tacaka s tim. Da li bi neko mogao da mi kaze na koji nacin da saznam o cemu se tacno radi?

Sponsored content

Pogledaj prethodnu temu Pogledaj sledeću temu Nazad na vrh  Poruka [Strana 1 od 1]

Dozvole ovog foruma:
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu

•  

Free forum | © PunBB | Besplatan Forum međusobnog pomaganja | Signalizirajte zloupotrebu | Napraviti svoj blog